TLACHÁRNA : FireShow.cz
Off-topic a všemožné kecání patří sem...
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
Organizace skupiny
Autor: Joee (---.chello.upc.cz)
Datum: 2 May, 2006 21:03

Zajimalo by me, jak mate zarizeny skupiny. Jestli ste proste parta lidi, kery se schazi, delaj vystoupeni, nebo registrovany jako nejakej oddil, ci neco takovyho. Ted sme "zalozili" skupinu a resime tenhle problem...
a s tim souvisi.. jak resite finance, prece jen my, studenti nemame prachy na vybaveni... treba sehnat nejak rozumne cenove vejire... i ten kevlar neni zadarmo, plus palivo, atd, atd...
d. za nazory

Ohni zdar!

Re: Organizace skupiny
Autor: Jirka z Chotouchova (---.eurotel.cz)
Datum: 2 May, 2006 21:18

Tohle jsme řešili také, jde o to, že pokud si chceš něco přivydělat právě třeba na kevlar, tak po Tobě většinou budou chtít fakturu. Jestli existuje něco, co Ti umožní tohle dělat (nějaký spolek, či sdružení) to opravdu nevím, i když jsem po tom pátral, ale nakonec jsem se rozhodl, že si nechám udělat živnost a bylo vyřízeno. Mám v popisu živnosti pořádání veřejných produkcí a kulturních akcí nebo něco podobného, je to docela dlouhý popisek. Ale než na něco takovýho přistoupíte, tak se o tom co nejvíc informuj, protože já do toho tak nějak spadl po hlavě a teď pomalu čekám, kdy mi přijde předvolání k soudu :-D

Autor: Efrít (Moderátor)
Datum: 2 May, 2006 21:40

tak tohle nejak neresime. Proste existujem, obcas se sejdem, zatrenujem atd atd

Efrít

Autor: Napadrt (---.nwt.cz)
Datum: 2 May, 2006 21:41

No to cumim! Zivnost na fireshow- tomu rikam profi pristup.
Ja preferuju system- z ruky do ruky a zadny zdrzovani z dani a pod. smiling smiley Jinak to resi dohoda o vykonani prace- poradatel, nebo organizator akce te zamestna treba na pul hodiny a zaplati ti normal. smluvenou mzdu, jako treba uklizecce, ktera rano zamete kelimky od piva- druh vykonane prace neni potreba ve smlouve nijak moc resit a je to docela legal. (teda zatim nebyly problemy)

Autor: Jirka z Chotouchova (---.eurotel.cz)
Datum: 2 May, 2006 22:09

Jenže to je problém, že třeba na plese bez faktury nemáš šanci, všechno tam počítají do koruny a to si raději seženou někoho jiného, kdo jim tu fakturu vystaví. My právě měli těch plesů docela dost přes zimu, takže mě to nakoplo k tomu, že se vyplatí si tu živnost zařídit, ale od té doby je to dost chabé...snad se to zlepší příchodem krásného počasí letního :-)

Autor: mracek (---.inext.cz)
Datum: 3 May, 2006 07:42

Já už jsem to tady několikrát zmiňovala, jsme parta lidí, kterou baví historický šerm a při tom ještě točíme. Zatím je to "volné" uskupení, ale vyžaduje se třeba docházka na tréninky (nebo aspoň smysluplná omluva) od těch, kteří chtějí být ve vystoupeních. Což může být pro někoho opruz..... :-(
Prachy řešíme přes "Agenturu" - kámoš má na to živnost. Souhlasím s Jirkou, že dneska Ti už bohužel málokdo dá prachy jen tak na ruku. Všichni chtějí fakturu. Často vystupujeme pro města, takže tam je to úplně pasé...... Dohoda o provedení práce je asi schůdná, nemám s tím zkušenosti, ale myslím,že někdy můžou prudit, že s tím mají hodně práce (jsou takoví úředníci) nebo že jim to může zvyšovat stavy apod. Prachy ze mzdových prostředků bývají většinou hodně hlídány. A když je to malinká obec, tak se to tam může hned projevit.....
Jinak si myslím, že je dobré založit občanské sdružení (reg. Ministerstvo vnitra), potřebuješ k tomu akorát stanovy - na netu se válí spoustu vzorů a inkasovat to přes toto sdružení. Výhodou taky je, že si můžeš šáhnout na nějaké granty, většinou jsou dostupné ty městské, kde ti dají třeba 10000,-, ale třebas aspoň na tělocvičnu přes zimu to je...... Samozřejmě, že možnosti v tomhle jsou neomezené....
Jinak sdílím s Napadrtem (psals to někde, že jo, že nutit lidi do točení je opruz :-)) pocit "neorganizovanosti" - ale bohužel ono se to někdy těžko kloubí s tím veřejným vystupováním, protože by to mělo mít nějakou úroveň => vložit do toho svůj čas, úsilí atak.

Autor: Efrít (Moderátor)
Datum: 3 May, 2006 11:36

My si zatím necháváme proplácet náklady atd. prave pomoci dohody o provedeni prace. Jen to ma tu nevyhodu ze nektery tyhle dohody jsou splatny až nasledujiciho zuctovaciho obdobi. Tzn. při vyplatach zamestnancu dane instituce.

Efrít

Autor: Napadrt (---.nwt.cz)
Datum: 3 May, 2006 18:46

Mracek: obcansky zdruzeni je na tohle opravdu asi nejlepsi. S tou "spatnou domluvou v malych obcich" ale moc nesouhlasim- treba v sobotu vystupujem v sousedni vesnici a cela domluva probehla ustne, se starostou, pri posezeni u slivovice )))
A to "nuceni a premlouvani" prvne zminil Jirka, ja sem se jen pridal, ale je to vlastne jedno. Ovsem organizace musi být- to si spatne vykladas- ja neuznavam jen cizi narizeni smiling smiley, sam mam rad kazen a poradek. Vubes me nevadi dodrzovat prisny rezim- ovsem musim si ho sam (!), z vlastni vule, stanovit. Ale to jsme zase jinde. Chtel sem rict, ze nema cenu premlouvat a lakat nekoho na trening- pokut nakonec prijde, stejne to sabotuje a nema velkou snahu (ke vsemu jeste kazi moralku u ostatnich)- musi proste sam chtit a delat to pro radost.

PS: pokut pri psani pouzivas diakritiku, mohla bys me psat Napadrť. (Ale nechci Te opravovat tak se na me prosimte nezlob a pis to, jak chces)

Autor: mracek (---.valachnet.cz)
Datum: 4 May, 2006 09:59

ty jo, mě to vůbec nedošlo a Napadrť je lepší nez Napadrt :-))
Ad ta dohoda o provedení práce - skrz točení s tím zkušenosti opravdu nemám, proto bylo pro mě novinkou, že to takhle tady dělá více lidí. Soudím jen ze své knihovnické zkušenosti, že nám dlouho trvalo než jsme účetní přesvědčili, aby to takhle dělala (třeba u besed, divadel) a to je ještě okolo toho spousta keců, jak je to složité. Ale ono to je vždycky o lidech.....

Autor: ZP (---.netbox.cz)
Datum: 23 May, 2006 17:03

Urednici mai radeji Fa, protoze je s tim mene prace. Performer ji napise a posle, urednik ji zaplati. Zatimco DPP (dohoda o provedeni prace) tu vystavuje temer vzdy objednavatel a musi se tez postarat o povinne odvody (socialni pojisteni).

DPP ma pro vystupujiciho vyhodu prave v tom, ze nemusi resit odvody a dane. Vse uz je odepsane. DPP vsak ma svuj strop, pak by se jednalo o DPČ (dohoda o pracovni činnosti). Neznam presna cisla - nejsem ucetni.

FA vydavaji OSVČ - vzhodou je moznost odepisovani polozek (v tomto pripade zonglovatka, kevlar apod..), nevyhodou je povinost platit odvody a dan (a to i kdyz nemate zisk. TO SE VSAK NETYKA VSECH ZIVNOSTI). Myslim, ze nektere jsou od teto minimalni dane sprosteny(toto mi nikdo blize neobjasnil). Tyto neuplne informace byly take duvodem, proc jsem si neudelal zivnost!
to Napadrt: Na ruku bez papiru ti daji penize jen pratele, ale ne ten, kdo dela regulerni akce - byl by na tom byt (proc by si te nemel chtit napsat do nakladu?!).

Obcanske sdruzeni je primova idea (muzes opravdu ziskat penize), ale administrativni masinerie okolo rozdrti temer kazdeho kdo to zkusi. Granty a dotace resime v praci, takze vim jaky to je (to jsou same terminy, vyuctovani...). Neznam cloveka, kt. by toto bremeno podstupoval dobrovolne (ono se to da, kdyz vis jak v tom chodit a kdo to vi, nepovi, protoze by na nej zbyl mensi dil kolace!).
Holt oko Babylonu nad penezi bdi.

Yaman
ZP

Autor: jirka Kpy (---.aero.cz)
Datum: 25 May, 2006 13:03

sme takovej zonglovaci krouzek pod DDM, ten nam akorat zabezpeci telocvicnu po dobu sk.roku ale to je fse. Fa na plesech resime tak ze donesem uctenky za fse co sme nakoupily jako palivo cesta atd.(mimo kevlaru) a pak je tu jen takovej papir kterej sme si sami udelali a menuje se to Dohoda o vystoupeni,zatim to fsem stacilo. Je tam uveden datum, misto, pocet performer., a celkova "ODMENA" pro skupinu za predvedeni dovednosti a samo ze podpisy obou smluvnich stran. slouzi to jako takovej doklad kterej je nekym podepsanej a to vetsine lidi pride docela verohodny...

Autor: Pawlik (212.71.148.---)
Datum: 25 July, 2006 05:22

tyve to je sice hezkyy, na poradatele si neprijdou, ale az si prijdou pro tebe z financaku tak se nebudes stacit divit

Autor: RodRigo (86.49.126.---)
Datum: 5 March, 2008 18:40

Od léta 2007 jsme dali konečně po letech dohromady plnohodnotný web ( nyní pracujeme na novém ), na něm máme umístěn přibližný ceník ( společně s podmínkami, požadavky na bezpečnost atd. Zajištění požárního dohledu necháváme na organizátorovi, ale s ochotou pomoci, o všem je samozřejmě informován ).

Bohužel se nám párkrát stalo že někdo objednal vystoupení a akci třeba dva dny předem zrušil, když už bylo nakoupené veškeré palivo atd. ( třeba zrovna v sobotu za řádění větříku Ema bylo nachystané vystoupení v Jeseníkách ( Petříkov ), akce byla zrušena samozřejmě ). Napadlo mě pomocí předem podepisované dohody zajistit nevratnou zálohu na palivo ( při zrušení akce organizátorem by organizátor zaplatil alespoň palivo, to bychom mu uschovávali po určitou dobu ( třeba 4 měsíce )). Vše by jsme museli pořešit s někým,kdo těmto dohodám rozumí,aby bylo všechno v pořádku...
Co vy na to?

Naše skupina teď prošla malým odbytem lidí, odešla mi partnerka se kterou jsem dělal ( čas,škola,práce atd. atd. ), během let odpadli stickaři, zbyl jeden, pro kterého moc není využití, leda při workshopech a asistenci na vystoupeních... Každopádně jsme začali dělat tréninky v jednom prostorným Vyškovským klubu a nějaký lidi se našli, ale neumí nic, takže teď jezdím každej týden dvakrát do Vyškova a vyučuji si slečnu do páru a ostatní... Vůbec skupinou od roku 2005 prošlo asi 12 lidí, od počátku zůstáváme 3 lidi a ten nevyužitý stickař... Jak je to u vás?

RodRigo

www.ohniva-show.cz

Autor: Mira (82.142.87.---)
Datum: 6 March, 2008 08:20

Rodrigo: Zaloha na palivo je vtip ? Palivo maste prece zasoby pro pripad keby neco, je dobry mit 10L v zaloze, at je akce nebo nejni.

My treba mame v nekterych dulezitych smlouvach / silvestr apod. / oboustranny penale za odstoupeni od smlouvy v nakym pozdnim terminu, ale vlivy prirody se na takovyhle veci nevztahujou. Navic to plati oboustrane, tzn. nestihnes dorazit na akci platis ty. Zrovna na tohodle silvestra jsme tyhle klauzule museli vyuzit / poradatel odvolal / a vyplatilo se, neb sme 14 dni pred silvestrem nemeli sanci sehnat jinou akci.

Padokazne je jen na Vas co si do smlouvy date a s tim bude klient souhlasit. Rozhodne se vyplati nechat si to skouknout pravnikem, neb nekteri poradatele jsou svine.

Autor: RodRigo (79.127.160.---)
Datum: 29 March, 2008 15:45

Jak to máte s živnosťákem? Uvažuji že bych ho udělal, jak je to s daní? nějaký výhody vs. nevýhody?

RodRigo

www.ohniva-show.cz

Autor: Mira (82.142.87.---)
Datum: 31 March, 2008 08:37

Rodrigo: jednoduse , pocti si na mesec.cz, finance.cz apod.

Vyhody: Samo na vetsi akci ti na dohodu, nebo hezky voci, prachy bez papiru nikdo neda.

Nevyhody: Starosti a papirovani.

Autor: VAd (85.207.124.---)
Datum: 1 April, 2008 00:09

RodRigo: záloha na palivo je podle mě nesmysl, já mám doma paliva tak na 10 ohňovek. Spíše vadí že když ti někdo odřekne akci, tak to zamrzí, protože třeba človek odřekne dvě další v tom čase. Fakt že se mi to stane jednou do roka. Pokud se to stane u klienta, že odřekne akci, ale pritom dá během roku 3 jiné akce tak je na pováženou jestli to nějak hrotit.

Živnosťák na ohňovky OPRAVDU nepotřebuješ neboť tato činost spadá né pod živnostenský zákon, ale pod autorský. Ale toto je pouze vztah k živnostenskému úřadu. Vztah k finančnímu úřadu je stejný jako každá jiná podnikatelská činnost. Prostě účetnictví atd. Je to stejné, jde jen o ten papír z živnosťáku. Já jsem si to celé obíhal a tak vím. Živnosták na pořádání kulturních akcí můžeš mít, ale je vlastně k ničemu pokud se jen necháváš najímat na akce. V případě ale, že už někoho dalšího si najmeš a potřebuješ ho vyplácet tak pak je docela vhodný. Ale jak řikám živnosťák je den jeden papír a nic víc, to pracné a složité je ke vztahu k finančnímu úřadu.

Autor: Mařena (88.146.183.---)
Datum: 10 July, 2008 22:28

4 Tuleň: Zdravim, chtěl jsem se hlavně omluvit, že jsem tě včera na srazu tak odbyl, ale já měl v tu chvíli v hlavě jak si půjdu zatočit, a moc sem povídavej nebyl. Pak jsem tě zkoušel znova najít, leč neúspěšně... Ale jen bych chtěl doplnit k tomu vystoupení na festivalu, jak jsem říkal improvizace, to nebylo úplně přesný. Sice naším hlavním prvkem je a bude improvizace (máme názor ten, že je to lepší, sponntání, a hlavně se neopakujeme, než vymajšlet složitý choreografie, a navíc to takhle dělaj všichni, nechcem se zařadit do stáda. Teda chcem, ale chcem taky trochu vyčnívat :-)), ale dáme tomu celkově nějakou formu, aby to vypadalo. Protože máme zkušenost, pčed rokem jsme vystupovali na jedný akci, bylo nás tam šest, a teď jsme tam všichni vlítli a každej si jel něco svýho, a celkově to stálo potom za howno, i když každej sám o sobě točil hustý věci. Takže budeme připravovat, ale ta improvizace tam stejně ve větší míře bude. :-) See you later

Autor: VAd (85.207.124.---)
Datum: 13 July, 2008 11:22

Mařena:
kombinace tvojích vět: ""Sice naším hlavním prvkem je a bude improvizace (máme názor ten, že je to lepší, sponntání, "" + ""všichni vlítli a každej si jel něco svýho, a celkově to stálo potom za howno, i když každej sám o sobě točil hustý věci."" ti moc východisko nedává.

Při sólovém výstupu můžeš dělat improvizaci. Po té co se to naučíš, zjistíš, že tvoje improvizace docela podobají, pokud vezmeš následné vystoupení. Ale jak umíš prvky tak se to postupně mění a vyvíjí. Pokud ovšem jedeš třeba ve dvou a jste opření zády k sobě tak improvizace je životu nebezpečná a musí nastoupit přesně řízená choreografie.

Autor: RodRigo (79.127.160.---)
Datum: 13 July, 2008 13:09

s moji byvalou partnerkou na točení ze skupiny jsme byli už tak sehraní, že jsme mohli udelat i slušný improvizovaný vystoupko,protože jsme měli naučený spoustu ruznych synchronizovaných sestaviček a už jen podle pohybu jsme poznali co chcem dělat...ale i tak pečlivě připravený vystoupení je pro nás asi nej.

RodRigo

www.ohniva-show.cz

Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelů (Administrátor)
Hostů: 49